Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
blog

***Љубов на далечина?***

***TRUE LOVE NEVER DIES!!!***


Некои велат дека далечината ја зацврстува љубовта, а пак други велат: „далеку од очи, далеку од срце“. Но што ако раздвоеноста потрае подолго време?

Love Myspace Comments


Како да одржите врска ако сте принудени да бидете раздвоени? Ако раздвоеноста нема да треа долго време и ако со тоа двајцата се сложувате, секогаш можете да поразговарате за начините како да останете во контакт. Но кога се работи за навистина долг период на раздвоеност, многу парови однапред претпоставуваат дека врската нема да преживее.

Како да успее?

Клучот на успехот на врска на далечина е разговорот. Тој треба да биде искрен и отворен. Треба да изкажете како се чувствувате.

Love Myspace Comments

Бидете искрени!!!

Поделете ги своите чувства за далечината. Тоа ќе ви помогне да се чувствувате поблиски. Имате прилика потполно да се разберете еден со друг и да си пружите поддршка и уверување кое ви е потребно.
Разговарајте за тешките ситуации. Тоа ви е подобро отколку секој сам да решава. И радувајте се на времето кое ќе го поминувате заедно во иднина.


Love Myspace Comments


И за крај!!!

Далечината навистина може да ги помеша страстите помеѓу вас. Искористете го тоа време да му кажете на партнерот колку многу ви значи и кога не сте со него...

Love Myspace Comments 
Interesantno
pozitivni glasovi: 4  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar:

 

Blogovi: tagovi
nema tagova
Arhiva unosa