Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
dragan964 blog

Sve za decu i njihovo stvaralastvo

  Međunarodni festival dečjeg stvaralaštva "Deca u Lužnici" je ove godine organizovan po deveti put uz učešće preko 2.000 radova iz oblasti literarnog i likovnog stvaralaštva dece iz Srbije, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Mađarske i Nemačke.
Žiri IX Međunarodnog festivala dečjeg stvaralaštva „Deca u Lužnici“ je radio u sledećem sastavu:
1. Dragan Ćirić, učitelj OŠ "S. Marković" Ljuberađa - Predsednik Organizacionog odbora festivala
2. Tatjana Živanović, savetnik Školske uprave, Niš
3. Marija Milovanović, profesor razredne nastave, Učiteljsko društvo, Niš 
4. Cenko Veličkov, profesor likovne kulture, OŠ "S. Marković", Ljuberađa
5. Valentina Nikolić-Radivojev, akademski slikar iz Babušnice
6. Jasmina Petković, profesor razredne nastave, Učiteljsko društvo, Niš
7. Vesna Đorđević, profesor razredne nastave, Učiteljsko društvo, Niš
8. Staniša Kostadinović, profesor razredne nastave, predsednik Učiteljskog društva, Niš, predsednik Komisije za osnovno obrazovanje u Nacionalnom prosvetnom savetu Srbije, predsednik žirija
9. Branislav Ilić, direktor škole OŠ "S.Marković", Ljuberađa
Žiri Festivala je nakon pregledanih radova doneo sledeću odluku o dodeli nagrada:

Glavne nagrade - Srpski jezik:

I – IV
I nagrada - "Đaci pešaci", Milica Pantić, IV razred OŠ "Mito Igumanović", IO Tubići, Kosjerić
II nagrada - "Da sam ja", Nina Kitić, IV2 OŠ "Dušan Radović", Bor
III nagrada - "Da sam ja", Katarina Gorčev, I razred, pesnička radionica Narodne biblioteke "Detko Petrov", Dimitrovgrad

Posebna nagrada:

"Škola mi je najmilija kuća", Aleksandar Pejčić, IV1 OŠ "Vuk Karadžić", Malošište
"Škola mi je najmilija kuća", Nemanja Vlašković, III3 OŠ "Đura Jakšić", Kragujevac

V – VIII
I nagrada - "Da sam ja (zatrovani potok)", Radiša Toljić, VIII2 OŠ "Vasa Čarapić", Avalska 48/a, Beli Potok
II nagrada - "Da sam ja", Kristina Mitrović, VI1 OŠ "Branko Radičević", Vraneši, Vrnjačka Banja, Kneza Miloša 11a/7
III nagrada - "Škola-najdraža kuća", Mladen Ivanović, VI1 OŠ "Car Konstantin" Velikotrnavska 4, Niš

Posebna nagrada:

"Đaci pešaci", Aleksandra Biočanin, VIII2 OŠ "Vasa Čarapić", Avalska 48/a, Beli Potok
"Napisaću pesmu", Anastasija Kocić, V2 OŠ "Stefan Nemanja", Niš, Druge proleterske brigade 16/6

Glavne nagrade - Likovna kultura

I – IV
I nagrada - Nikola Banković, 10 godina, Kreativna radionica "Kontura", Svetog Joakima i Ane, Međulužje, Mladenovac
II nagrada - Mladenka Klisarić, 11 godina, OŠ "Vuk Karadžić", Svetosavska 30, Vlasenica, Republika Srpska
III nagrada - Pavle Joksimović, IV1 OŠ "Mito Igumanović", Kosjerić

V – VIII
I nagrada - Dragana Božović, VII3 OŠ "Mito Igumanović", Kosjerić
II nagrada - Vuk Filipović, V1 OŠ "Branko Radičević" Internacionalnih brigada 57, Negotin
III nagrada - Miljana Vuković, VII1 OŠ "Aksentije Maksimović", Dolovo

Posebne nagrade:

Valentiina Miojković, OŠ "S. Marković", Ljuberađa
Stanislava Stanković, OŠ "S. Marković", Ljuberađa
Nikola Arizanović, OŠ "S. Marković" Ljuberađa

Organizacioni odbor je otpočeo pripreme za deseti, jubilarni festival, a ovim putem se javno zahvaljujemo Internet Krstarici koja nas je podržala kada drugi nisu. Festival je inače kulturni događaj broj 1 za opštinu Babušnica, ali po broju radova na konkursu spada u red najjačih festivala dečjih radova u Srbiji.


Tagovi:

 
Interesantno
pozitivni glasovi: 2  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar: