Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
mak2008 blog

- Подели ја љубовта со другите. Љубовта е единственото нешто кое кога ќе се сподели со друг - расте!
- Подарете му љубов на Вашето тело, подарете си љубов себеси.
- Среќата е сон на љубовта а болката будење кога таа ќе исчезне.
- Мерка на љубовта е љубов без мерка.
- Ништо не може да им одолее на љубовта и на добрината.
- Љубовта е вечна тајна која безусловно се дава а не се бара.
- Љубовта секогаш тече спротивно од омразата.
- Најважно е човекот секогаш да остане човек за да може да се разликува од животните. 
Interesantno
pozitivni glasovi: 4  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar: