Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
Aleks8888 blog

Vicevi za Chuck Norris :)

- Чак Норис не се лизга на мраз, мразот се лизга од него.

- Светлата во дискотеките трепкаат од страв да не дојде Чак Норис.

- Кога Чак Норис оди да земе кафе од автомат, автоматот исфрла пари, па потоа му го полни кафето.

- Кога Чак Норис се вози со воз, кондуктерот си купува карта.

- Чак Норис е корисник на Т-Мобиле, а броевите во кругот му се од Космофон и ВИП.

- Оди Чак Норис до фрижидерот да си земи пиво. Го отвора фрижидерот и ја гледа пачата како се тресе и ви вели: Не се треси дојдов по пиво...

- Зошто Чак Норис е најдобриот голман? Затоа што топката бега од него.

- Вонземјани постојат. Само чекаат Чак Норис да умре за да ја нападнат земјата!!

- Чак Норис го убил на Брус Ли за да нема дилеми кој од нив е појак.


 
Interesantno
pozitivni glasovi: 0  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar:

 

Korisnik
offline
offline Aleks8888
Makedonija, Macedonia, SkopjeBlogovi: tagovi
nema tagova
Arhiva unosa