Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
Aleks8888 blog

Nekolku Informati4ki Vicovi :)

1.Иде програмер во продавница и му вели на продавачот дај кило од оваа
кртина и прашува продавачот да го спакувам и програмерот вели:
- Не, дај ќе го ставам на Usb.

2.Умрел Бил Гејтс и отишол кај Господ и бидејки направил многу за
општеството Господ му рекол да бира каде сака да биде во рајот или
пеколот. Оди Бил во рајот гледа потоци славејчиња, добри луѓе, и потоа
оди во пеколот. Таму гледа журки, пиење стриптиз свашта! и се враќа кај
Господ и вели во пеколот ке одам. Господ рекол добро како сакаш ти, и
оди Гејтс во пеколот и веднаш го стават во казан и го варат! и Бил го
прашува на Ѓаволот - абе кога дојдов не беше вака ! еее епа тоа беше
SCREEN SAVER братче!!!

3.Како програмер се качува на 12 кат со лифт?
Притиска на 1-ви, притиска на 2-ри и бара кај е Enter

4.Што вика компјутерџија кога се дави?
- F1, F1, F1!


 
Interesantno
pozitivni glasovi: 0  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar:

 

Korisnik
offline
offline Aleks8888
Makedonija, Macedonia, SkopjeBlogovi: tagovi
nema tagova
Arhiva unosa