Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
krklinec blog
Сенка
...се сврти и си замина, не ја гледаше како си заминува во мракот.
...од се остана само сенка.
...а толку многу ја сакаше.
Дали...?

Беше убав пролетен ден, метеоролозите најавуваа врнежи, но тоа не беше пречка да се минат километри за да се сретнат. Никој од нив не знаеше како ќе заврши таа средба.

Првиот бакнеж не е со усни, првиот бакнеж е со очи...

Еден прекрасен ден, многу искри во нивните очи...
Времето како и да не постоеше толку брзо мина.


Се разделија некаде околу полноќ

... си посакаа добар пат и...
...се сврти и си замина, не ја гледаше како си заминува во мракот.
...од се остана само сенка.

...а толку многу ја сакаше.
... и никогаш не престана да ја ...
Дали...?

Таа ноќ дождот не престануваше...

... и небото ли плачеше?

...или изгореа во брзината на случувањата...

...беа ли ЖРТВА на времето???

http://images-0.redbubble.net/img/art/size:large/view:main/2572596-2-impossible-love-meeting-3-for-all-lovers.jpg 
Interesantno
pozitivni glasovi: 5  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar:

lena65 (51)
NAVISTINA PREKRASNO SO GOLEM POZDRAV I SREKEN VELIGDEN ZA MNOGU GODINI ..LENA OD SVETI TODORI ..
#1, 03.04.2010 - 22:43