Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
mak2008 blog

Рајска долина

На 15 километри од Охрид на патот за Битола, во подножјето на селото Куратица се наоѓа рибникот – ресторан „Рајска долина“. Исклучително живописно место каде, кое трпеливо се уредува веќе неколку години, за денес да изгледа неверојатно привлечно.
Сместенo во раскошна природа, покрај Голема Река (Коселска), ова место плени со амбиентот кој го разубавуваат две езерца во кои се одгледува автохтона охридска пастрмка, крап и подмладок на речна пастрмка.

Околу езерцата има шест летниковци и ресторан каде се служат исклучиво специјалитети од риба по неверојатно прифатливи цени и добра услуга. Сето тоа надополнето со свеж планински воздух и звуци од природата опкружена со вода.


За најмладите изграден е детски парк со најразлични забавни реквизити и табла за пинг понг, но на дечињата ништо понеинтересна не им е и прошетката покрај езерцата околу кои трчкаат зајаци и шетаат патки.
Доколку уживате во природа и рибни специјалитети и сакате мир, откријте ја охридската „Рајска долина“ која е отворена за посетители од пладне до вечер. 
Interesantno
pozitivni glasovi: 9  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar:

cica52 (66)
Predivno i nigde bez aparata.
#4, 05.09.2013 - 08:30
moze i s mobilnim...
05.09.2013 - 20:18
nislice (47)
prekrasnoooo.....(y)
#3, 04.09.2013 - 23:41
i ja tako kazem...
05.09.2013 - 20:17
jhanus2010 (54)
prelepe slike.Ali jos lepse je to videti uzivo
#2, 04.09.2013 - 23:11
a tek da probas ribu i belo vino...
05.09.2013 - 20:17
prelepo je stvarno
#1, 04.09.2013 - 23:06
ma stvarno je prelepo...
05.09.2013 - 20:16