Karike.com je društvena mreža koja ti nudi priliku da komuniciraš sa svojim prijateljima, upoznaš nove ljude, saznaš šta drugi misle o tebi i postaneš zvezda! Za korišćenje sajta uloguj se ili registruj! Besplatno je...
mak2008 blog

Понекогаш/Понекад

Понекогаш, на сите ни е потребно некој да не гушне

и да ни каже:
-те сакам како никогаш,
не оти добро се ебеме
туку те сакам ко личност.
Понекогаш, сите нас ни е потребно да заплачеме,
за да ги измиеме маските од нашето лице.
Понекогаш, на сите ни е потребно некој да ни каже
-еј, абе уживај не се замарај, ќе биде.
Иако знаеш дека ќе биде кога врбата ќе роди грозје.
Понекогаш, на сите ни е потребно да седнеме
да се начукаме,
да земеме мобилниот и да се јавуваме на сите
шо ни се во именикот.
Понекогаш, во сите нас се буди Исус
и сите ние осеќаме потреба некому да помогнеме.
Тогаш и срцето на Хитлер да ни го стават
пак ќе помогнеме.
Понекогаш, на сите ни е потребна добра душа
а не добар газ
и големи гради.
Понекогаш, на сите нас
дури и сеа вака големи
ни е потребно некој да ни го покаже животот,
како шо мајка ко мали
ни покажува шо е добро а шо лошо.
Понекад, сите ние знаеме дека не е се во парите,
преку кур од нив,
иако на крај на месецот пак ќе бидеме куси за 50 еура
и пак ќе позајмиме.

Понекогаш, на сите нас ни е потребна љубоф,
вистински пријатели,
прегратка,
иако никој повеќе не верува во нив! 
Interesantno
pozitivni glasovi: 1  |  negativni glasovi: 0

Napiši komentar: